Mezoterapia igłowa w Kama Studio Mikołów

Mezoterapię igłową stosuje się już od ponad 50 lat, a twórcą tej metody jest wywodzący się z Francji lekarz Michael Pistor. Na początku wykorzystywana była w dużej mierze jako lek na żylaki nóg oraz migrenę. Z czasem zaczęto ją szerzej wprowadzać do terapii schorzeń dermatologicznych, takich jak łuszczyca zwykła czy świerzbiączka guzowata.

Mezoterapia igłowa dziś

Obecnie mezoterapia igłowa jest ważną częścią kosmetologii oraz medycyny estetycznej, jako że pozwala odmładzać skórę. Duże znaczenie dla skuteczności tej techniki ma fakt, iż małe ilości substancji aktywnych podaje się w formie iniekcji bezpośrednio do skóry właściwej. Nakłucia są delikatne i nie sprawiają bólu, a rezultat można zaobserwować już po stosunkowo niedługim czasie. Co więcej, lista przeciwwskazań jest krótka, a ryzyko wystąpienia efektów ubocznych niewielkie.

Zalecenia przed i po zabiegu

Około dwóch tygodni przed poddaniem się mezoterapii igłowej trzeba powstrzymać się od zażywania aspiryny i innych preparatów, które osłabiają krzepliwość krwi. Natomiast przez dwie doby po zabiegu należy unikać wpływu słońca stosując krem z mocnym filtrem, a także nie chodzić na basen, solarium czy do sauny.

 

Wskazania

Na zabieg ten warto się udać w przypadku pojawienia się pierwszych zmarszczek i zwiotczenia skóry. Ponadto, jest on zalecany osobom zmagającym się z rozstępami oraz cellulitem. Dokonując nakłuć na głowie, możemy także wstrzymać nadmierną utratę włosów.

 

Przeciwwskazania

Zabiegowi mezoterapii igłowej nie mogą poddawać się kobiety w ciąży, alergicy uczuleni na składniki preparatów oraz osoby chorujące na cukrzycę. Co więcej, przeciwwskazaniami są także nowotwory, infekcje oraz zapalenia skóry (takie jak np. opryszczka), podatność na występowanie zwłóknień i blizn, a także przyjmowanie środków obniżających krzepliwość krwi.

 

W szerokiej gamie naszych profesjonalnych usług kosmetycznych mieści się właśnie między innymi mezoterapia igłowa. Mikołów stanowi lokalizację gabinetu Kama, gdzie mogą Państwo poddać się temu nowoczesnemu zabiegowi i wyglądać oraz czuć się lepiej. Zapraszamy!